CEVA rozszerza intermodalne połączenia Azja – Europa

CEVA Logistics

Operator logistyczny z grupy CMA CGM rozszerza ofertą przewozów intermodalnych między Azją oraz Bliskim Wschodem i Europą. Aktualnie oferuje transporty kolejowe z Turcji do Niemiec, multimodalne transporty z Wietnamu przez Chiny do Europy, a także elastyczne połączenia między krajami azjatyckimi z wykorzystaniem ciężarówek i kolei.

CEVA Logistics informuje, że realizuje codzienne przewozy kolejowe między Turcją i Niemcami. Ładunki przewożone są w naczepach typu mega-box oraz w kontenerach 45-stopowych. Pociąg wyjeżdża z terminalu kolejowego Halkali w Stambule i dociera po sześciu dniach do terminalu w Duisburgu. Dystrybucją ładunków z Niemiec do innych krajów zajmuje się zespół CEVA European Control Tower.

Przedsiębiorstwo uruchomiła niedawno także przewozy intermodalne z Wietnamu do Europy przez Chiny. Na tej trasie wykorzystywany jest transport kombinowany: drogowo-kolejowy lub kolejowo-morski. CEVA Logistics podkreśla, że wolumen ładunków przewożonych koleją na trasie Chiny-Europa wzrósł w 2021 r. ponad dwukrotnie w porównaniu z 2020 r. Firma obsłużyła w ubiegłym roku na tym szlaku 135 pociągów blokowych.

CEVA Logistics promuje również swoje usługi transportowe między Chinami a Azją Południowo-Wschodnią. Chodzi o multimodalne połączenia ciężarówka-kolej-ciężarówka, które pomagają uniknąć zatorów na granicach. Firma elastycznie korzysta z różnych środków transportu, aby zapewnić czas tranzytu od 4 do 8 dni. Usługa obejmuje transport drogowy na terenie Chin, przewozy kolejowe między chińskimi prowincjami Pinxiang, Nanning, Kunming, Xiamen i Chongqing oraz przewozy ciężarówkami z Wietnamu i Laosu do Tajlandii. Stamtąd ładunki mogą być przewożone ciężarówkami CEVA m.in. do Malezji i Singapuru.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane