CIECH Cargo przewozi paliwa płynne na zlecenie Olavion

CIECH Cargo

Zgodnie z przyjętą strategią, CIECH Cargo dywersyfikuje zlecenia. Aktualnie spółka zorganizowała pierwsze przewozy paliw płynnych, zlecone przez firmę Olavion. Ładunek oleju napędowego został przetransportowany z Gdyni do Zawadówki (w powiecie chełmskim) oraz Stawian (koło Gniezna).

Przygotowania inowrocławskiego przewoźnika z Grupy CIECH do realizacji nowego rodzaju przewozów trwały blisko dwa miesiące. Obejmowały zarówno obsługę i rozpoznanie baz paliwowych, przeprowadzenie próbnych przejazdów na nowych trasach, jak i — w istotnej mierze — przeszkolenie pracowników z zakresu przewozu materiałów niebezpiecznych.

– Dla nas to wejście w nowy segment rynku, a także możliwość zdobycia cennych doświadczeń i realizacji planu dywersyfikacji usług. Chcemy docelowo obsługiwać – w tym obszarze rynku – do kilkudziesięciu przewozów miesięcznie, przeznaczając do tego przynajmniej trzy lokomotywy elektryczne. W przyszłości chcielibyśmy też świadczyć usługi transportu towarów wysokiego ryzyka, takich jak np. benzyna czy gaz, które wymagają wprowadzenia jeszcze bardziej rygorystycznych wymogów – mówi Andrzej Pawłowski, prezes CIECH Cargo.

9 stycznia 2023 r. Grupa Unimot – niezależny importer paliw w Polsce, zawarła przedwstępną warunkową umowę nabycia 100 proc. udziałów w spółce Olavion, która świadczy usługi transportu kolejowego, a także usługi spedycyjne w kraju i za granicą.

CIECH Cargo zatrudnia około 260 osób. Dysponuje 18 lokomotywami i 1550 wagonami towarowymi. Obecnie 90 proc. wykonywanych przez nią przewozów to zlecenia z grupy CIECH.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane