CLdN rozszerza usługi między Polską a Europą Zachodnią

CLdN

Na początku maja 2023 r. uruchomiono nowe, bezpośrednie połączenie kolejowe pomiędzy Brwinowem a Rotterdamem w Holandii. W Rotterdamie pociąg przyjeżdża i odjeżdża z terminalu portowego firmy CLdN, która świadczy usługi spedycyjne typu roll-on/roll-off pomiędzy głównymi regionami gospodarczymi Europy. Usługa jest kolejnym rozwinięciem usług CLdN dla rynku polskiego.

Czym zatem jest CLdN?

Założony w 1928 roku CLdN jest wiodącym dostawcą rozwiązań logistycznych. Sercem CLdN jest flota 30 dużych statków typu roll-on / roll-off (RoRo), które świadczą usługi frachtowe pomiędzy Wielką Brytanią, Irlandią, Europą Północno-Zachodnią (Belgia i Holandia) Iberią i Skandynawią. Firma obsługuje ponad 200 rejsów tygodniowo pomiędzy 15 miejscami docelowymi i może zaoferować zintegrowane usługi. CLdN obsługuje własne porty w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim oraz posiada własną sieć cargo i multimodalną, która sięga całej Europy, a także 5 000 jednostek sprzętu cargo (przyczepy i kontenery).

Filip Jaques, Commercial Route Manager w CLdN wyjaśnia. “Zintegrowany charakter naszych usług oznacza, że CLdN może zaoferować zarówno opcje pojedynczej nogi, jak i pełnej trasy “od drzwi do drzwi” dla każdego klienta. Nasza sieć jest rozległa, a częstotliwość, zakres i niezawodność naszych rejsów oznacza, że możemy szybko przemieścić ładunek klientów do miejsca docelowego”.

Jakie są połączenia CLdN w Polsce?

Sieć multimodalna CLdN obejmuje wiele miejsc w Europie, z efektywnymi połączeniami do wszystkich 15 portów morskich obsługiwanych przez firmę. W Polsce sieć CLdN obejmuje siedem kierunków od Małaszewicz na wschodzie poprzez Brwinów, Kutno, Poznań, Gądki, Gliwice i Brzeg Dolny. Połączenia uzupełnia serwis we Frankfurcie nad Odrą (Niemcy) oraz partnerskie połączenie żeglugowe między Gdynią a Rotterdamem.

Dla Vleminga Geerligs, szefowa działu rozwoju CLdN Cargo, o tym, dlaczego polski rynek jest ważny:

“Polska oferuje ekscytujący potencjał wzrostu i w ciągu ostatnich dziesięciu lat udało nam się stworzyć dla klientów coraz szersze połączenia multimodalne. Możemy zaoferować połączenia przez Holandię i Belgię, a stamtąd do takich miejsc jak Wielka Brytania, Irlandia. Zależy nam na dalszym rozwoju naszych usług w Polsce!”

Irlandia na zdjęciu

Jednym z portów CLdN jest Zeebrugge na belgijskim wybrzeżu. Stąd CLdN obsługuje wiele kierunków, w tym Dublin i Cork w Irlandii. Serwis Cork, z dwoma rejsami tygodniowo do i z Zeebrugge, jest jednym z najnowszych połączeń CLdN i oferuje klientom szybki i łatwy dostęp do rynku irlandzkiego. W Cork nie jest wymagana przepustka, a port znajduje się w zasięgu głównych irlandzkich ośrodków miejskich, takich jak Limerick, Galway, Waterford i Dublin. Połączenie dwóch najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie nigdy nie było łatwiejsze!

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane