CMA CGM kupuje operatora kolejowego Continental Rail

CMA CGM

Francuska grupa logistyczna CMA CGM rozwija przewozy lądowe. Za pośrednictwem spółki CMA CGM Inland Services (CCIS) kupiła hiszpańskiego operatora kolejowego Continental Rail. Wartość transakcji, która zostanie zamknięta w III kwartale tego roku, wynosi 25 mln euro (112 mln zł).

Przewoźnik Continental Rail został założony w maju 2000 roku w Madrycie. Spółka jest jednym z największych prywatnych operatorów kolejowych w Hiszpanii. Specjalizuje się w transporcie kontenerów m.in. pomiędzy hiszpańskimi portami morskimi.

Inwestycja w przewozy kolejowe w Hiszpanii wzmacnia działalność transportową grupy CMA CGM, znanej do niedawna głównie z morskich przewozów kontenerów. – Kolej stanowi ważny nowy element strategii Grupy CMA CGM, która zakłada rozwój przewozów lądowych. Inwestycja w Continenta Rail wzmacnia grupę zarówno pod względem operacyjnym, jak i handlowym. Ta ekspansja jest nowym kamieniem milowym w strategicznym rozwoju Grupy, bo pozwala zapewnić klientom komplementarny zakres usług obejmujących zarówno wysyłkę, jak i logistykę – powiedziała Christine Cabau-Woehrel, wiceprezes wykonawczy ds. aktywów i operacji przemysłowych Grupy CMA CGM.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane