DACHSER rozwija połączenie lotnicze Hongkong-Liège

Dachser

DACHSER Air & Sea Logistics rozszerza harmonogram lotów czarterowych na trasie między Hongkongiem a Europą. Dostawca usług logistycznych zagwarantuje kontrahentom stałą zdolność przewozową frachtu lotniczego w okresie od stycznia 2022 r. do marca 2024 r.

Trasa Hongkong-Liège w obu kierunkach będzie obsługiwana przez Boeinga 747-400F. Samolot będzie latał o stałych porach i może pomieścić do 100 ton ładunku. – Zapotrzebowanie na fracht lotniczy jest rekordowo wysokie, a zdolności przewozowe są bardzo ograniczone. Dlatego nadal będziemy polegać na własnej silnej sieci lotniczej i planować jej przepustowość z dużym wyprzedzeniem i długoterminowo – powiedział Timo Stroh, szef Global Air Freight w DACHSER.

Aby uniknąć wąskich gardeł, DACHSER Air & Sea Logistics opferuje na mniejszych lotniskach, takich jak Liège w Belgii. Lokalizacja ta jest dobrze połączona z siecią transportu drogowego DACHSER, co z kolei przyspiesza procesy odbioru i dostawy przesyłek. – Nasza zintegrowana sieć transportowa umożliwia nam świadczenie kompleksowych usług logistycznych, czyli dostawę z fabryki do klienta końcowego. Szczególnie w tak trudnych czasach zapewnienie stabilnych i niezawodnych operacji transportowych wymaga inteligentnych i kreatywnych rozwiązań – podkreślił Stroh.

W 2021 r. DACHSER obsłużył 175 lotów obejmujących dwanaście regularnie obsługiwanych miejsc wysyłki i 15 destynacji.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane