Dachser uruchomił bezemisyjne dostawy w Monachium

Dachser

Po Stuttgarcie i Freiburgu Monachium jest trzecim niemieckim miastem, w którym wszystkie dostawy przesyłek i ładunków drobnicowych będą realizowane przez Dachser z wykorzystaniem elektrycznych ciężarówek FUSO eCanter.

Od września w pierwszej kolejności programem Dachser Emission-Free Delivery zostały objęte firmy i prywatni odbiorcy z obszaru przypisanego do kodu pocztowego 80539, który będzie obsługiwany przez jedną elektryczną ciężarówkę FUSO eCanter. Kolejne dwa takie pojazdy mają wyjechać na drogi śródmieścia na początku 2023 roku. Strefa dostaw bezemisyjnych Dachser w Monachium może zostać rozszerzona o obszary oznaczone kodami pocztowymi 80331 i 80333 i obejmie w sumie blisko 1,6 kmkw w rejonie ruchliwych ulic wokół Sendlinger Tor, Stachus, Odeonsplatz, Theresienstrasse i Maximilianstrasse.

– Lokalizacja oddziału Dachser w Monachium w pobliżu centrum miasta zapewnia odpowiednie warunki do eksploatacji w pełni elektrycznych pojazdów. Dostawy cichymi 7,5-tonowymi ciężarówkami przyczyniają się do poprawy jakości powietrza i jakości życia w mieście – mówi Ingo Zimmermann, operations manager w oddziale Dachser w Monachium.

Obok Stuttgartu i Freiburga, Monachium jest trzecim niemieckim miastem, które skorzysta z dostaw bezemisyjnych do centrów miast – wkrótce dołączą do nich także Berlin i Hamburg. Ponadto DACHSER Emission-Free Delivery został już wdrożony w Oslo, Pradze, Strasburgu, Paryżu, Madrycie, Porto i – również od września – w Kopenhadze.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane