DB Schenker chce kupić 1500 e-ciężarówek Volta Zero

DB Schenker

Firmy DB Schenker oraz Volta Trucks poinformowały o nawiązaniu ścisłej współpracy, która dotyczy przedsprzedaży blisko 1500 pojazdów Volta Zero zasilanych wyłącznie energią elektryczną. To największe zamówienie w Europie na duże samochody ciężarowe o zerowej emisji spalin.

– Przed nami wiele wyzwań, z którymi musimy się zmierzyć w drodze do zerowej emisji dwutlenku węgla. Współpraca na tak dużą skalę z Volta Trucks pozwala nam znaczne przyspieszyć tempo budowy naszej elektrycznej floty a tym samym inwestować w bardziej ekologiczne rozwiązania transportowe. Przybliża nas to do zakładanego celu neutralnej logistyki pod względem emisji dwutlenku węgla – powiedziała Cyrille Bonjean, executive vice president Land Transport w DB Schenker.

Spółka DB Schenker wykorzysta pierwszy prototyp Volta Zero Trucks w rzeczywistych warunkach dystrybucji wiosną i latem 2022 roku. Wyniki tych testów zostaną włączone do seryjnej produkcji 1470 pojazdów wytworzonych w nowym zakładzie produkcyjnym Volta Trucks w Steyr w Austrii.

W pełni elektryczny 16-tonowy pojazd Volta Zero znajdzie swoje zastosowanie w europejskich terminalach DB Schenker. Celem jest transport towarów z hubów dystrybucyjnych do centrów miast i obszarów miejskich. To właśnie w tych rejonach zauważalne są największe korzyści płynące z wykorzystania tego samochodu. Pojazd posiada innowacyjną konstrukcję, układ napędowy z zerową emisją oraz bezpieczną kabinę, zaprojektowaną również pod kątem ochrony innych użytkowników dróg.

DB Schenker wraz z Volta Trucks wspólnie zbadają możliwości zastosowania nowej technologii, aby rozwijać potencjał tej oferty. Wdrożenie rozpocznie się w 10 lokalizacjach w 5 krajach.

W ramach współpracy, po przeprowadzeniu testów zostaną opracowane specyfikacje dla zapowiadanego wcześniej wariantu Volta Zero o masie 12 ton. Przyspieszy to szkolenia kierowców i zastosowanie pojazdów.

Volta Zero jest pierwszym na świecie w pełni elektrycznym 16-tonowym pojazdem, zaprojektowanym specjalnie dla logistyki miejskiej. Redukuje wpływ dostaw towarowych na środowisko w ośrodkach miejskich. Zaprojektowany od podstaw, zasilany wyłącznie energią elektryczną i posiadający zasięg od 150 do 200 km (95 – 125 mil) Volta Zero wyeliminuje do 2025 roku około 1,2 milionów ton CO2.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane