DB Schenker przejmuje USA Truck

DB Schenker

Niemiecki DB Schenker od dawna szukał sposobu wejścia na rynek Ameryki Północnej. Spółka aktualnie poinformowała o przejęciu pakietu akacji notowanej na NASDAQ spółki transportowej USA Truck. Cena za akcję wynosi 31,72 dolarów. Na potrzeby transakcji wartość USA Truck wyceniono na ok. 435 mln dolarów, uwzględniając środki pieniężne a także zadłużenie.

DB Schenker informuje, że wraz z USA Truck chce zdobyć pozycję „najważniejszego dostawcy usług transportowych w Ameryce Północnej”. Niemiecki operator logistyczny zamierza wzmocnić i rozszerzyć obecność firmy USA Truck w Ameryce Północnej, wykorzystując przy tym swoje kompetencje w zakresie logistyki międzynarodowej, usług transportu lotniczego oraz oceanicznego z korzyścią dla obecnych klientów USA Truck. – Opierając się na istniejącej sieci połączeń firmy USA Truck w Stanach Zjednoczonych i Meksyku, firma DB Schenker zamierza również rozbudować swoje globalne usługi logistyczne w sektorze transportu lądowego, lotniczego i morskiego, a także kompleksowe rozwiązania z zakresu logistyki i zarządzania globalnym łańcuchem dostaw – czytamy w komunikacie.

DB Schenker przejmuje firmę Bitergo

Firma transportowa USA Truck powstała w 1983 r. Obsługuje 20 proc. firm z listy FORTUNE 100. Dysponuje flotą około 1900 pojazdów, zatrudnia 2100 pracowników i współpracuje z ponad 36 tys. aktywnych przewoźników kontraktowych. Posiada strategiczną sieć terminali we wschodniej części Stanów Zjednoczonych oraz ogólnokrajową logistykę opartą na podmiotach zewnętrznych.

– USA Truck doskonale odpowiada strategicznej ambicji DB Schenker, zakładającej rozbudowę naszej sieci w Ameryce Północnej i wspieranie naszej pozycji wiodącego dostawcy usług logistycznych o zasięgu globalnym – stwierdził Jochen Thewes, CEO DB Schenker. – W jubileuszowym, 150. roku naszego istnienia, z przyjemnością witamy w DB Schenker jednego z wiodących dostawców usług w zakresie przewozów ciężarowych i logistyki – dodał Thewes.

James Reed, president and chief executive officer w USA Truck, jest zadowolony, że udało się firmie znaleźć partnera, który docenia bogatą historię spółki i wniesie dodatkowe zasoby. – Ta transakcja przyniesie natychmiastową, znaczną wartość akcjonariuszom USA Truck, oferuje szersze możliwości kariery naszym pracownikom, zapewnia bogatszą ofertę w zakresie możliwości i usług, którymi wspieramy naszych klientów. Ponadto da naszej firmie lepszą pozycję do realizacji długoterminowej wizji, aby stać się głównym dostawcą rozwiązań transportowych w Ameryce Północnej – mówi Reed.

DB Schenker otwiera obiekt w Wielkopolsce

DB Schenker do spółka zależna kolei niemieckich (Deutsche Bahn). Firma zatrudnia ponad 76 tys. pracowników w ponad 1 850 lokalizacjach w ponad 130 krajach. Świadczy usługi transportu lądowego, lotniczego i oceanicznego, a także oferuje rozwiązania w zakresie logistyki i zarządzania globalnym łańcuchem dostaw z jednego źródła.

W obu Amerykach DB Schenker jest jednym z największych dostawców usług logistycznych, zatrudniając ponad 10 tys. pracowników w 123 lokalizacjach.

DB Schenker wprowadza bezzałogowy statek kontenerowy

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane