DB Schenker przewozi tekstylia z Bangladeszu do Polski

Pixabay

Operator logistyczny DB Schenker uruchomił połączenie drobnicowe z portu Chittagong w Bangladeszu do Gdańska. W kontenerach trafiają do Polski produkty z Dalekiego Wschodu dla przedsiębiorstw z branży fashion.

W ramach nowej linii drobnicowej DB Schenker do Polski docierają towary nie tylko z Bangladeszu, ale także z Indii i Pakistanu, gdzie europejskie sieci handlowe zamawiają odzież i obuwie. Operator logistyczny informuje, że posiada oddziały w Bangladeszu, co ułatwia współpracę pomiędzy rynkami i zapewnia bezpieczny przepływ towarów. Firma dysponuje dwoma biurami: w Chittagong i stolicy kraju, mieście Dhaka, oraz pięcioma magazynami o łącznej powierzchni ponad 26 tys. mkw.

Statki wypływają z portu w Chittagong co tydzień. Transport towarów do Polski zajmuje ok. 40 dni.

– Kraje Dalekiego Wschodu odgrywają dużą rolę w światowym przemyśle, w tym w branży odzieżowej. W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów, uruchomiliśmy więc nowe połączenie – mówi Justyna Jaśkiewicz, head of LCL cluster North East Europe w DB Schenker.

Zamawiający transport, poza podstawowymi usługami rozładunku i załadunku kontenerów oraz formowania towaru na paletach i krótkookresowego składowania, mają również możliwość skorzystania z oferty usług VAS (Value Added Services). W ich skład wchodzi m.in. ważenie towarów, odprawa celna eksportowa czy dostarczanie odzieży na wieszakach.

Operatorem statków, które kursują z Bangladeszu do portu w Gdańsku jest największa linia żeglugowa MSC. Na początku 2023 r. DB Schenker zawarł z nią umowę o redukcji zanieczyszczeń w transporcie. Statki MSC zasilane są olejem napędowym z domieszką biopaliwa.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane