DB Schenker wznowił przewozy do Wielkiej Brytanii

DB _Schenker_wznowił_przewozy_do_Wielkiej_Brytanii
DB Schenker

Po ponad tygodniowej przerwie firma logistyczna DB Schenker wznowiła 21 stycznia przewozy ładunków do i z Wielkiej Brytanii – poinformowały niemieckie media. Powodem zawieszenia operacji były skomplikowane procedury celne wprowadzone przez Zjednoczone Królestwo po brexicie.

Portal logistik-heute.de cytuje Cyrille Bonjean, szefową europejskiego działu transportu lądowego w DB Schenker, która wyjaśnia, że wznowienie ruchu towarowego stało się możliwe dzięki ścisłej współpracy z klientami, którzy przekazują teraz dodatkowe informacje potrzebne do wypełnienia dokumentów celnych.

Zobacz też: Przewoźnicy odmawiają transportu do Wielkiej Brytanii

Firma przygotowała dla klientów przewodnik, w którym tłumaczy wymagania związane z odprawami celnymi w Wielkiej Brytanii. DB Schenker podkreśla, że przedsiębiorstwa zlokalizowane w Unii Europejskiej muszą informować swoich brytyjskich kontrahentów o nowych regulacjach i koniecznych zmianach w przygotowywaniu dostaw ładunków. Kontrahenci w Zjednoczonych Królestwie muszą też bardziej angażować się w procedury celne, aby ułatwić ich przeprowadzenie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane