DHL Express zastosuje zrównoważone paliwo lotnicze

DHL Express

Globalna firma kurierska DHL Express uruchamia GoGreen Plus: ekspresową usługę, która umożliwi jej kontrahentom obniżenie emisji CO2 w transporcie przesyłek. Przewoźnik wykorzysta w samolotach zrównoważone paliwo lotnicze (SAF).

W pierwszej fazie usługa GoGreen będzie świadczona przez DHL Express w Wielkiej Brytanii, a następnie we Włoszech, Danii, Szwecji, Kanadzie, Australii, RPA i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W kolejnych miesiącach GoGreen Plus zostanie udostępniona w ramach sieci DHL Express na całym świecie. Klienci korzystający z usługi będą mieć możliwość dostosowania obniżki emisji CO2, którą chcą osiągnąć poprzez ustalenie ilości zużywanego do ich przewozu SAF.

Nowa usługa jest możliwa dzięki zawartej współpracy DHL z bp i Neste w celu dostarczenia SAF do hubów lotniczych DHL Express na całym świecie. Odnawialna część innowacyjnego paliwa wytwarzana jest z olejów odpadowych. SAF z odpadów i pozostałości może zapewnić obniżenie emisji gazów cieplarnianych nawet o 80% w całym cyklu życia, w porównaniu z konwencjonalnym paliwem lotniczym, które zastępuje.

Usługa GoGreen Plus stanowi część strategii zrównoważonego rozwoju Grupy Deutsche Post DHL, której jednym z celów jest osiągnięcie zerowej emisji netto do 2050 r. Będzie to realizowane również poprzez pośredni cel, jakim jest wykorzystanie 30% SAF w całym transporcie lotniczym do 2030 r.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane