Eglė Šimė została powołana na nową prezes LTG Cargo

Archiwum LTG Cargo

Niedawno informowaliśmy, że Egidijus Lazauskas, prezes litewskiego przewoźnika towarowego LTG Cargo, został tymczasowo szefem Kolei Litewskich (LTG). Aktualnie LTG zakomunikowały, że jego miejsce w LTG Cargo tymczasowo zajmie Eglė Šimė. Nowa prezes zacznie kierować spółką 4 stycznie.

Egidijus Lazauskas został powołany na p.o. dyrektora generalnego LTG w miejsce Mantasa Bartuškasa, który zrezygnował ze stanowiska.

Eglė Šimė jest dobrze znana pracownikom LTG Cargo, ponieważ od sierpnia 2019 r. kierowała departamentem zarządzania operacyjnego w spółce, który zajmuje się m.in. serwisowaniem taboru. Aktualnie powołano ją na prezes LTG Cargo, ponieważ zarząd LTG docenił jej sukcesy w zarządzaniu departamentem. Przed pracą w Kolejach Litewskich Šimė zarządzała spółką Maxima Group Franmax, a wcześniej spółkami Ignitis Group Verslo Aptarnavimo Centras oraz Energy Training Center.

– W najbliższym czasie skupimy naszą uwagę firmy na dwóch głównych kierunkach rozwoju: będziemy kontynuować prace nad dywersyfikacją przewidzianą w strategii oraz dokończeniu cyfrowej transformacji – zapowiada Eglė Šimė.

Przypomnijmy: grupa LTG stoi przed wyzwaniami związanymi z koniecznością zerwania umów z jednym z największych klientów LTG Cargo – białoruskimi producentami nawozów, którzy przez terytorium Litwy przewozili swoje produkty, a następnie drogą morską wysyłali je w świat. Do wstrzymania transportów zmuszają LTG sankcje nałożone przez UE i USA na reżim Aleksandra Łukaszenki.

Zdaniem nowej prezes LTG Cargo, spółka ma możliwość dywersyfikacji operacji ze względu na korzystne usytuowanie geograficzne Litwy: między krajami Azji, Europy Zachodniej i Skandynawią. Z tego względu przewoźnik będzie umacniał swoją pozycję w Polsce oraz na Ukrainie. Jego celem jest znalezienie nowych szlaków komunikacyjnych dla przewozów intermodalnych. Firma chce wykorzystać w tym celu uruchomiony niedawno terminal w Kownie.

Eglė Šimė chce też położyć nacisk na dokończenie procesu transformacji LTG Cargo. W planach jest zakończenie ważnych projektów digitalizacji przedsiębiorstwa, co zwiększy efektywność jego działania i konkurencyjność.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane