Ethiopian Airlines zaczynają latać do Warszawy

Samolot Ethiopian Airlines ponad chmurami
Ethiopian Airlines

Linie lotnicze Ethiopian Airlines, jeden z największych przewoźników lotniczych na kontynencie afrykańskim, zapowiedziały uruchomienie stałych rejsów pasażerskich z Addis Abeby przez Ateny do Warszawy. Inauguracyjny lot odbędzie się 16 czerwca 2024 r.

Samoloty na nowej trasie ET 764 do Europy – z Addis Abeby do Warszawy przez Ateny będą kursowały w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Rejsy powrotne ET 765 z Warszawy do Addis Abeby przez Ateny będą realizowane w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty.

– Jesteśmy podekscytowani możliwością dalszego zwiększania naszej obecności na rynku europejskim dzięki kolejnemu kierunkowi. Rozwój ten jest w harmonii z naszym strategicznym zamiarem połączenia Afryki ze światem, przy jednoczesnym wspieraniu handlu i turystyki na kontynencie – mówi dyrektor generalny Ethiopian Airlines Group, Mesfin Tasew, cytowany w komunikacie przewoźnika.

Bilety na samoloty do i z Polski można rezerwować na stronie internetowej przewoźnika.

Ethiopian Airlines oferuję stałe połączenia do ponad 135 portów lotniczych na całym świecie. Warszawa stanie się 24. lokalizacją docelową przewoźnika w Europie. Uruchomienie połączenia z Polską nastąpi w 78. rocznicę założenia etiopskich linii lotniczych.

We flocie afrykańskiej linii znają się samoloty Boeing 737, 777, 787, Airbus A350-900 i Bombardier Dash 8-400.

Podobne wiadomości
Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane