FedEx uruchamia nowe połączenie Europa – Azja

FedEx

FedEx Express Europe, spółka zależna FedEx Corp., zajmująca się transportem ekspresowym, ogłosiła uruchomienie nowego międzykontynentalnego lotu między Europą a Japonią, którego ostatnim etapem będzie lądowanie w północnych Chinach.

Nowe połączenie obsługiwane przez Boeinga 777 zwiększy przepustowość między kontynentami o dodatkowe 200 ton tygodniowo. Realizowane będzie cztery razy w tygodniu z lotniska Charles-de-Gaulle w Paryżu na międzynarodowe lotnisko Kansai w Osace. Następnie samolot poleci na międzynarodowe lotnisko Guangzhou Baiyun w Kantonie (Chiny). Ponadto, raz na tydzień, z lotniska Charles-de-Gaulle poleci samolot, który najpierw wyląduje na lotnisku Changi w Singapurze, a następnie na kantońskim lotnisku Baiyun. Nowe połączenie zapewni blisko 50 ton dodatkowej przepustowości.

Nowe połączenia to odpowiedź firmy na wciąż rosnące zapotrzebowanie na transport, szczególnie w przypadku przesyłek e-commerce w regionie. W czerwcu 2021 r. FedEx odnotował wzrost wolumenu przesyłek z obszaru handlu elektronicznym o ponad 1 mld dolarów rok do roku z Azji i Europy. Polscy klienci w znaczący sposób mogą skorzystać z nowego lotu uruchomionego przez FedEx. Dzięki temu połączeniu firmy handlujące na szlaku UE-Japonia oraz wewnątrz Azji będę miały łatwiejszy dostęp do rynków APAC, z których szereg pracuje nad odbudową swoich potencjałów po pandemicznym załamaniu.

Nowe połączenie to dla wielu polskich firm już działających na azjatyckim rynku szansa na dalsze rozszerzanie swojego biznesu w tym regionie, a dla tych, których jeszcze nie ma na tym rynku, perspektywa ekspansji. W FedEx stawiamy na usługi i rozwiązania, które stwarzają możliwości do rozwoju dla małych i średnich firm, a nowy lot właśnie taką możliwość daje mówi Mariusz Mik, vice president Ground Operations Eastern Europe w FedEx Express.

FedEx zachęca do korzystania z nowego połączenia, wymieniając następujące korzyści:

Bezpośrednie połączenie z Japonią – klienci skorzystają z dostawy w ciągu 48 godzin do wielu kluczowych miast w Japonii,
Dodatkowa przepustowość na inne rynki APAC – loty zapewnią dodatkową przepustowość dla przesyłek ekspresowych i frachtowych.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane