Fiński kolos przewiezie testowo ładunek z Gdyni do Tilbury


Przy nabrzeżu Rumuńskim w Porcie Gdynia zacumował wyjątkowo duży statek armatora FINNLINES o nazwie FINNSUN. Jego zadaniem jest przetransportować ładunek (m.in. papier) z Gdyni do angielskiego portu Tilbury.

Port Gdynia posiada regularne połączenia liniowe z fińskimi portami. Fińskie statki odwiedzają Gdynię 4 razy w tygodniu. Tym razem testowane jest zupełnie nowe połączenie. Zbudowany w 2012 r. FINNSUN to statek pasażersko-towarowy przystosowany do przewozu wielu rodzajów pojazdów (samochodów osobowych, ciężarówek lub wagonów kolejowych). Liczy ponad 218 m długości i posiada linię ładunkową o długości ponad 4 km.

– Stale udoskonalamy naszą infrastrukturę, by przyciągać do naszego portu nowych partnerów. Zawinięcie statku FINNSUN to wyraźny sygnał, że nasze działania związane z planami rozwoju terminalu ro-ro są uzasadnione. Jako Zarząd Portu elastycznie reagujemy na potrzeby branży, dostosowując naszą ofertę do zmieniających się wymagań – komentuje Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Cele dotyczące żeglugi ro- ro zawarte są w strategii Portu Gdynia. Aktualnie w porcie trwa postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy studium wykonalności dla inwestycji związanej z modernizacją nabrzeży: Czeskiego, Rumuńskiego, Stanów Zjednoczonych i ramp ro- ro.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane