Frigo przewozi mrożonki do Chin w kontenerach

Frigo Logistics

Operator logistyczny dla m.in. produktów mrożonych i świeżych – Frigo Logistics, poinformował, że rozpoczął obsługę transportu multimodalnego (kolejowego, morskiego i lotniczego) między Europą i Azją.

Mimo najtrudniejszej od lat sytuacji na globalnym rynku spedycyjnym – spowodowanym pandemią COVID-19, ogromnymi podwyżkami stawek m.in. za transporty morskie, a teraz również wojną w Ukrainie – popyt na transporty międzynarodowe jest niezmiennie wysoki. Przekonuje o tym firma Frigo Logistics, która realizuje teraz globalnie dostawy produktów świeżych i mrożonych oraz niespożywczych, np. opakowań do żywności, sprzętów elektronicznych czy nawet podzespołów i komponentów dla branży automotive. Zasięg działań operatora obecnie obejmuje praktycznie cały świat.

Mamy szansę przenieść doświadczenie w zakresie logistyki na znacznie większą skalę. Realizujemy liczne transporty spożywcze, jak m.in. import mrożonych produktów z Dalekiego Wschodu czy eksport mrożonek na Bliski Wschód. Jako nieliczni w Polsce organizujemy również transporty kolejowe w temperaturze kontrolowanej do Chin. To niezwykle ciekawy i rozwojowy rynek – mówi Łukasz Wyszkowski, kierownik Działu Frachtu Morskiego i Lotniczego Frigo Logistics.

Nad rozwojem multimodalnej działalności Frigo Logistics pracuje zespół ekspertów. W rozwoju tym spółce pomogło przystąpienie do międzynarodowej organizacji CLN (Combined Logistics Networks). W planach jest zaś wstąpienie do Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA, co pozwoli Frigo na bezpośrednią współpracę ze wszystkimi liniami lotniczymi na świecie.

Dynamika rozwoju jest na tyle intensywna, że rozpoczęliśmy już poszukiwania lokalizacji na kolejny magazyn Frigo Logistics – twierdzi Łukasz Wyszkowski.

Frigo Logistics posiada dziesięć lokalizacji (w Żninie, Błoniu koło Warszawy, Radomsku, Czeladzi, Żdżarach koło Szczecina, Lublinie oraz (po przejęciu firmy transportowej ARMIR) w Obornikach Wielkopolskich, Wrocławiu, Mysłowicach i Nowym Dworze Mazowieckim. Firma posiada flotą około 60 pojazdów własnych oraz około 330 pojazdów na zasadzie stałej współpracy z podwykonawcami.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane