Fulimpex pierwszym właścicielem nowych Volvo FH

Volvo Trucks

Przewoźnik drogowy Fulimpex ze Starogardu Gdańskiego powiększył flotę o 37 kolejnych pojazdów marki Volvo FH. Cztery z nich to auta nowej gamy – firma będzie ich pierwszym użytkownikiem w Polsce. Przekazanie pojazdów nastąpiło 9 marca.

Firma Fulimpex jest wieloletnim klientem firmy Volvo Trucks. Firma od początku istnienia postawiła na ciężarówki tej szwedzkiej marki. Być może dlatego, że wiele operacji wykonuje na rynku skandynawskim. Poza samymi pojazdami przewoźnik korzysta również z leasingu fabrycznego VFS, z sieci serwisowej oraz złotych kontraktów serwisowych.

– Z Volvo jesteśmy wspólnie od samego początku powstania firmy i również wspólnie się rozwijamy. W związku z rozwojem doszły dodatkowe produkty biznesowe w postaci finansowania przez VFS oraz kontrakty serwisowe, które bardzo pomagają w obsłudze pojazdu. Kraje skandynawskie bardzo mocno stawiają na bezpieczeństwo, dlatego nowy model Volvo był zakupem można powiedzieć oczywistym ze względu nawet na kamerę martwego pola po stronie pasażera. Jak wiemy doskonale, kierowca ciężarówki ma ograniczone pole widzenia z racji faktu, gdyż siedzi wyżej niż pozostali uczestnicy ruchu. Wydaje mi się, że kamera rozwiązuje ten problem praktycznie do zera – mówi Marcin Fulbiszewski, właściciel firmy Fulimpex.

Fulbiszewski jest użytkownikiem samochodu osobowego, również marki Volvo z aktywnym oświetleniem w technologii LED. Volvo ciężarowe wprowadza to rozwiązanie do nowego modelu. – To doskonały pomysł. Kierowcy spędzają wiele godzin za kierownicą, więc wierzę, że będzie to pozytywne zaskoczenie – mówi przedsiębiorca.

W uroczystości przekazania pojazdów wzięła udział Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane