Industrial Division kupuje pięć lokomotyw Siemensa

Siemens

Firma zajmująca się wynajmem taboru kolejowego zamówiła w Siemensie pięć lokomotyw elektrycznych Vectron MS. Kontrakt obejmuje dostawę pojazdów w roku 2021, a także ich utrzymanie. Lokomotywy zostały kupione przy wsparciu z funduszy Unii Europejskiej, za pośrednictwem Centrum Unijnych Projektów Transportowych na realizację przewozów intermodalnych.

Lokomotywy serii Vextron są jednymi z najbardziej popularnych w Europie. Pojazdy są eksploatowane m.in. przez PKP CARGO i DB Cargo Polska, a od ubiegłego roku także przez Industrial Division. Aktualnie ta ostatnia firma zdecydowała się na zakup kolejnych pięciu pojazdów Siemensa.

– Wraz z pięcioma lokomotywami dla ID mamy już blisko 50 lokomotyw Vectron, z których korzystają czołowi polscy przewoźnicy i operatorzy kolejowi. Do tych pięćdziesięciu Vectronów dodać trzeba kilkadziesiąt, które są w dyspozycji zagranicznych operatorów. – mówi Krzysztof Celiński, prezes Siemens Mobility.

Vectron MS dla Industrial Division dysponuje mocą 6,4 MW i jest wyposażony w europejski system zarządzania ruchem kolejowym ETCS poziomu 2. Lokomotywa rozwijają maksymalną prędkość 160 km/h. Vectrony dla ID mają homologację na Polskę, Niemcy, Austrię, Holandię, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię, Słowenię, Chorwację i Bułgarię.

– Cały czas rozwijamy naszą flotę pojazdów szynowych. W planach spółki jest zakup kolejnych nowoczesnych lokomotyw z przeznaczeniem do przewozów zarówno towarowych, jak i pasażerskich, w Polsce i w Europie – mówi Piotr Ignasiak, prezes Industrial Division

Lokomotywy zostały kupione z wykorzystaniem funduszy unijnych za pośrednictwem Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) na wsparcie rozwoju transportu intermodalnego. Celem konkursu Rozwój Transportu Morskiego, Śródlądowych Dróg Wodnych i Połączeń Multimodalnych, organizowanego przez CUPT, jest dofinansowanie podmiotów w ramach działania OŚ Priorytetowa III, tak aby wydatnie zwiększyć rozwój sieci drogowej TEN – T i samego transportu multimodalnego.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane