Kuehne+Nagel odebrał pierwszego Boeinga 747-8 Freighter

Kuehne+Nagel

Operator frachtu lotniczego Kuehne+Nagel zawarł na początku 2022 r. umowę czarterową z przewoźnikiem lotniczym Atlas Air, na wykonywanie przewozów dla jego klientów. Transporty będą świadczone dwoma samolotami Boeinga 747-8 Freighter. Pierwszy niedawno został odebrany od producenta.

Boeing 747-8F pod nazwą „Inspire” został przekazany Kuehne+Nagel podczas oficjalnej ceremonii w Boeing Everett Delivery Center w Everett (stan Waszyngton). Samolot będzie wykorzystywany na trasie transpacyficznej w ramach sieci Kuehne+Nagel Intra-Asia. Dzięki nowej, wydajnej maszynie poprawi się transport w rozwijającym się regionie Azji i Pacyfiku.

To dla nas wyjątkowy moment, kiedy możemy zobaczyć start „Inspire”. Wraz z ostatnim 747-8F, który nazwaliśmy „Empower”, samolot ten będzie wspierał naszych klientów na całym świecie – powiedział Yngve Ruud, członek zarządu Kuehne+Nagel odpowiedzialny za logistykę lotniczą.

Dzięki nowej konstrukcji model 747- 8F oferuje o 16 proc. mniejsze zużycie paliwa w przeliczeniu na tonę oraz jest o 30 proc. cichszy w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane