Kuehne+Nagel wyczarteruje dwa Boeingi 747-8

Kuehne+Nagel

Operator logistyczny Kuehne+Nagel podpisał długoterminową umowę czarterową z Atlas Air, spółką zależną Atlas Air Worldwide Holdings, na obsługę dwóch samolotów transportowych Boeing 747-8F. Maszyny zaczną wykonywać pierwsze loty, kiedy Atlas Air odbierze je od producenta.

Samoloty 747 będą w dyspozycji Kuehne+Nagel od trzeciego i czwartego kwartału 2022 r. Oba B747-8F będą wykonywały loty na całym świecie. Samoloty zapewniają przewoźnikowi o 20 proc. większą ładowność i o 16 proc. mniejsze zużycie paliwa w stosunku do eksploatowanego Beinga 747-400F.

Atlas Air zamówił i włącza do eksploatacji najnowszego Boeinga 747, aby wykorzystać popyt na przewozy lotnicze i zapewnić kontrahentom dużą przestrzeń ładunkową. – Boeing 747-8F pełni niezwykle ważną rolę w globalnym transporcie lotniczym, dzięki zaawansowanej technologii, która pozwala na mniejsze zużycie paliwa i większą pojemność. Z niecierpliwością czekamy na dostawę tych dwóch samolotów i eksploatację ich dla Kuehne+Nagel – powiedział John W. Dietrich, prezes i dyrektor generalny Atlas Air Worldwide.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane