Kupiec osiągnął najlepsze wyniki w historii

Kupiec SA

Kupiec SA, tarnowska spółka zajmująca się m.in. spedycją międzynarodową, w trzecim kwartale br. wypracowała 20 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost o 109 proc. rdr. Jest to najlepszy wynik kwartalny spółki od początku jej działalności. Rekordowa sprzedaż jest rezultatem bardzo dobrego okresu w działalności spedycyjnej spółki oraz efektem sprzedaży biurowca w Gliwicach.

Przychody firmy Kupiec w III kw. przełożyły się na 2,07 mln zł zysku operacyjnego i 1,46 mln zł zysku netto (0,39 mln zł i 0,27 mln zł w analogicznym okresie w 2020 r.). Natomiast po trzech kwartałach spółka zaraportował prawie 47 mln zł przychodów ze sprzedaży (wzrost o 53 proc. rdr), co przełożyło się na 4,36 mln zł zysku operacyjnego (ponad czterokrotny wzrost rdr) i 3,36 mln zł zysku netto (prawie pięciokrotny wzrost rdr).

– Czasy pandemicznego wyhamowania w spedycji mamy już zdecydowanie za sobą, a dodatkowe wpływy z wynajmu biur znacząco poprawiły całość obrazu. Zakończony kwartał był już trzecim, kolejnym kwartałem w którym przychody spółki przekroczyły 13 mln zł. To jest najlepszy dowód na powrót do normalności i skuteczność naszych działań – mówi Leszek Wróblewski, prezes Kupca. – Jakiś czas temu podjęliśmy słuszną decyzję dot. dywersyfikacji naszego modelu biznesowego o działalność właśnie na rynku nieruchomości biurowych. Jestem dumny z tego jak szybko ta decyzja przełożyła się na wymierną korzyść dla spółki – dodaje Wróblewski.

We wrześniu br. Kupiec sprzedał działkę w Gliwicach o powierzchni 0,6 hektara wraz z budynkiem biurowym o powierzchni 1,9 tys. mkw. za łączną kwotę 6,4 mln zł netto. Środki ze sprzedaży w części zostaną wykorzystane w zwiększeniu skali prowadzonej działalności w spedycji. – Na pewno będziemy reinwestować środki uzyskane ze sprzedaży nieruchomości. Mamy w planach zwiększenie obrotów miesięcznych w spedycji o 30-40 proc. Jeśli chodzi o działalność w nieruchomościach to jesteśmy obecnie na etapie identyfikacji kolejnego celu zakupu – dodaje Leszek Wróblewski.

W działalności spedycyjnej od początku roku Kupiec wypracował 38 mln zł przychodów. W okresie tym przeprowadził łącznie 68 tys. operacji w sześciu krajach Europy. W trakcie wykonywanych zleceń zostało zaangażowanych ok. 1500 zestawów TIR, które pokonały 8 mln km i przewiozły 1,5 mln ton towaru. – Chcemy nadal rozwijać się w spedycji. Być może niedługo rozpoczniemy organizację przejazdów naszej floty w nowych europejskich kierunkach lub powrócimy do już kiedyś przez nas uczęszczanych. Wszystko zależy od sytuacji w branży oraz i rozwoju sytuacji związanej z pandemią i np. Pakietem mobilności – informuje prezes spółki.

Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju na lata 2020-2023 Kupiec dywersyfikuje swoją działalność. Nowa strategia zakłada m.in. dalszy rozwój spółki w obszarach, w których firma obecnie prowadzi działalność, tj.: transport i spedycja, działalność w obszarze nieruchomości, działalność w obszarze wierzytelności i ich windykacji i z obrębu energii odnawialnej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane