LTG Cargo przygotowuje pierwszy pociąg do Włoch

LTG Cargo Ukraina

Zgodnie z zapowiedzią, litewski przewoźnik kolejowy LTG Cargo uruchomi przewozy do Włoch. Aktualnie firma szuka podmiotów zainteresowanych przewozem naczep i kontenerów pierwszym składem, który pokona trasę między Litwą oraz Italią, a po drodze będzie miał postój handlowy w Niemczech.

O tym, że LTG Cargo zamierza uruchomić przewozy do Włoch informowaliśmy w lipcu 2022 roku. Przedsiębiorstwo zapowiedziało wówczas, że prowadzi międzynarodowe rozmowy na temat wyprawienia pociągów do Italii. Firma aktualnie ogłosiła, że prowadzi rejestrację naczep i kontenerów na pierwszy kolejowy transport ładunków z terminalu KIT w Kownie do północnych Włoch.

LTG Cargo podkreśla, że zaletą skorzystania z pociągu, który docelowo będzie kursował regularnie, jest możliwość dostarczenia ładunku intermodalnego w wybrane miejsce: do terminalu kontenerowego Cervignano (północne Włochy) lub do portu w Trieście – jeśli ładunek ma być załadowany na statek i wysłany w dalszą podróż.

Na mapce udostępnionej przez litewską spółkę widać, że skład przejedzie tranzytem przez Polskę oraz Lichtenstein. Pociąg łączący Litwę i Włochy zatrzyma się jednak w terminalu w niemieckim Duisburgu, do którego przewoźnik wysyła składy 3 razy w tygodniu. – Planujemy, że nowy pociąg będzie jeździł do północnych Włoch 2 razy w tygodniu – poinformowała litewska spółka.

Przewoźnik nie poinformował, kiedy pierwszy pociąg do Włoch wyjedzie w trasę, ani jaki będzie czas przejazdu.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane