Lufthansa Cargo uruchamia połączenie z Meksykiem

Boeing Lufthansa Cargo na płycie lotniska
Lufthansa Cargo

Niemiecki przewoźnik od czerwca 2024 r. rozpocznie regularne loty z macierzystego lotniska we Frankfurcie do meksykańskich miast: Meksyk (NLU) oraz Monterrey (MTY) i z powrotem do Frankfurtu. Przewozy będzie wykonywał w poniedziałki samolot B777F.

Według Lufthansa Cargo nowa usługo może być interesujące dla dostawców produktów z branży motoryzacyjnej, elektroniki oraz wyrobów medycznych.

– Cieszymy się, że możemy dodać Monterrey do naszej sieci frachtowej. Jesteśmy pierwszą europejską linią lotniczą, która połczyła biznesowe i przemysłowe miasto Monterrey z rynkiem europejskim. Dzięki temu nowemu połączeniu będziemy obsługiwać w sumie 33 rejsy do Ameryki Południowej tygodniowo, nie licząc przewozów typu belly cargo – informuje Ashwin Bhat, dyrektor generalny Lufthansa Cargo, cytowany w komunikacie.

Lufthansa Cargo poinformowała również, że jej frachtowiec B777F będzie teraz lądował do Dubaju (DWC) w drodze z Szanghaju do Frankfurtu.

W lecie 2024 r. przewoźnik rozszerzy także swoją siatkę połączeń o kolejne połączenia do Ameryki Północnej. Chodzi o bezpośrednie połączenia Lufthansa Airlines z Frankfurtu do Minneapolis i do Raleigh-Durham. Z kolei Austrian Airlines będą latać bezpośrednio z Wiednia do Los Angeles i Bostonu. Ponadto Discover Airlines będzie latem latać z Frankfurtu do Anchorage i Halifax w Kanadzie.

Przewoźnik Bruksela Airlines uzupełni swój letni rozkład lotów o dodatkowe połączenia z Brukseli do Nairobi i Kigali. Lufthansa Airlines zamierza poza tym rozszerzyć przewozy ładunków belly cargo z niemieckiego hubu do Trondheim w Norwegii, Nantes we Francji, Oulu w Finlandii i Kiszyniowa w Mołdawii. Będzie też więcej rejsów do północnoamerykańskich metropolii: Seattle, Toronto i Vancouver.

W letnim rozkładzie lotów powiększy się także siatka połączeń krótko- i średniodystansowych wykonywanych frachtowcami A321P2F. Na trasie z Frankfurtu do Helsinek dodano lądowania na przeładunki w Rydze.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane