Metrans uruchomił przewozy kolejowe z Chin do Serbii

Pociąg Metrans z Chin do Serbii
Metrans

Czeski operator kolejowy Metrans poinformował o uruchomieniu kolejnego połączenia w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Prowadzi ono z chińskiego Wuhan przez Rosję do Małaszewicz, a z Polski do serbskiego Pančeva.

Metrans jest spółką zależną zarządcy portu morskiego w Hamburgu. Firma poinformowała w mediach społecznościowych o nowej trasie na Nowym Jedwabnym Szlaku, obsługiwanej wspólnie z niemieckim przewoźnikiem TE Bahnoperator. Połączenie to prowadzi z chińskiego Wuhan tradycyjnym szlakiem przez Kazachstan, Rosję i Białoruś do należącego do Metrans terminalu CL EUROPORT w Małaszewiczach.

– Kontenery po przeładunku w naszym terminalu wyruszyły w dalszą drogę pociągiem prowadzonym przez lokomotywę Metrans, przez Polskę, Czechy, Słowację i Węgry. Za ostatnią część trasy do terminalu w serbskim Pančevie odpowiedzialny był serbski przewoźnik kolejowy Kombinovani Prevoz – tłumaczy Metrans.

Kontenery dotarły z Chin do DPT Pančevo po 18 dniach podróży. Stamtąd ładunki przetransportowano do odbiorców końcowych.

Podobne wiadomości
Komentarze (1)
  1. Dziś w nocy ruscy wystrzelili z terytorium Białorusi 25 rakiet na cele w Ukrainie. Ale co tam, współpraca niemiecko-radziecka kwitnie od dawna. A teraz jeszcze dołączyły Chiny. Wszystko po to, aby kontenery z jakimś szajsem dotarły dwa tygodnie wcześniej. Shame.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane