Mindaugas Pasilauskas pokieruje Girteka Europe West

Girteka

W związku z planami ekspansji na Europę Zachodnią oraz Środkową, litewski przewoźnik drogowy Girteka powołał nową spółkę: Girteka Europe West. Jej prezesem został Mindaugas Pasilauskas.

Celem nowej struktury w Girteka jest zwiększenie efektywności biznesowej oraz przekształcenie firmy w organizację zorientowaną na klienta. Kierownictwo litewskiego potentata drogowego postanowiło także utworzyć nowy podmiot: Girteka Europe West. Od 2023 roku jej prezesem jest Mindaugas Pasilauskas. Nowo utworzona spółka będzie rozwijać usługi logistyczne w Europie Zachodniej i Środkowej, koncentrując się na rynku międzynarodowych drogowych przewozów chłodniczych.

Dotychczas Pasilauskas był prezesem firmy ClassTrucks, zarządzającej aktywami transportowymi Grupy Girteka, a także odpowiadał za strategiczne decyzje i działania w ramach strategii zrównoważonego rozwoju. – Girteka to morze możliwości i chętnie podejmę się kolejnego wyzwania. Widzę wielką szansę na rozwój naszych działań w Europie Zachodniej i jestem pewien, że razem będziemy w stanie osiągnąć ambitne cele związane z naszą obecnością na rynku europejskim – powiedział Mindaugas Pasilauskas.

Ponadto od początku 2023 do Girteki trafił Marius Čatrauskas, zajmując pozycję chief of staff. Čatrauskas ma blisko 20-letnie doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku. Były chief of ataff, Mindaugas Aleška, z początkiem stycznia dołączył do Girteka Europe West jako chief operating officer, by wzmocnić strategie regionalnego rozwoju i kontynuować działania digital w zakresie świadczonych usług. Ponadto skoncentruje się on na wspieraniu nowego prezesa w kontynuacji strategicznego kierunku transformacji organizacji.

Grupa Girteka składa się ze spółek: Girteka Europe West, Girteka Nordics (w połączeniu z dwiema skandynawskimi markami Thermotransit i Termomax), TNDM Trucking i Girteka Europe East, które koncentrują się na dostarczaniu usług logistycznych w różnych obszarach geograficznych.

Dodatkowo do Grupy należą: Girteka Transport, która zajmuje się rozwojem i zarządzaniem kierowcami i serwisem floty, Class Trucks, koncentrujący się na zarządzaniu aktywami transportowymi, oraz Girteka Competence Centre, wyspecjalizowana w zakresie IT, procesów zakupowych, administracji, zarządzaniu kulturą organizacyjną i pracownikami oraz finansami.

Grupa posiada biura w Wilnie, Kaunas na Litwie, jak również w Tibilisi w Gruzji i Polsce, w Sadach pod Poznaniem i w Rawie Mazowieckiej.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane