Nowe intermodalne połączenie Chengdu-Felixstowe

RTSB

Spółka Rail Transport Service Broker (RTSB) uruchomiła nowe kolejowo-morskie połączenie z chińskiego Chengdu do brytyjskiego portu Felixstowe przez Kaliningrad. Podczas pierwszego wykonanego transportu na tej trasie kontenery dotarły na miejsce po prawie 15 dobach.

Przewoźnik RTSB poinformował o kolejnym połączeniu na Nowym Jedwabnym Szlaku. 25 kwietnia, po opuszczeniu terminalu kolejowego w Chengdu pociąg kontenerowy pokonał przejście graniczne Chorgos – Altynkol, a następnie tranzytem przejechał przez Kazachstan, Rosję, Białoruś i Litwę. Do Portu Kalinigrad, w którym zakończył się pierwszy etap podróży kontenerów, pociąg dotarł po 11 dniach, czyli 6 maja. Kontenery zostały przeładowane na statek RTSB Anja, którym popłynęły do terminalu Hutchison w brytyjskim porcie Felixstowe. Statek zacumował w porcie po czterech dniach, co oznacza, że łączny czas transportu ładunków z Chengdu do Felixstowe wyniósł ok. 15 dni.

Transport na nowej trasie wykonywany jest przez RTSB we współpracy z Belintertrans-Germany, CDIRS, UTLC ERA i RZDL. Stanowi ona uzupełnienie oferty spółki w zakresie przewozów morskich między portami Kaliningrad i Hamburg oraz Immingham (Wielka Brytania).

RTSB uważa, że intermodalne połączenie przez Kaliningrad zainteresuje przedsiębiorstwa, które są niezadowolone ze skomplikowania przewozów między Wielką Brytanią i UE po brexicie. Umowa o handlu i współpracy zawarta między UE a Wielką Brytanią wiąże się z dużą biurokracją. Multimodalna usługa na trasie z Chin do WB omija europejski obszar gospodarczy i ułatwia procesy celne.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane