Od 4 maja we Włoszech obowiązują nowe przepisy

fernandozhiminaicela / Pixabay

26 kwietnia premier Włoch Giuseppe Conte przedstawił założenia dekretu Rady Ministrów w sprawie drugiego etapu rozmrażania włoskiej gospodarki, który wejdzie w życie 4 maja. W dekrecie znalazły się również zapisy dotyczące wymagań dla firm transportowych. Postanowienia dekretu Rady Ministrów obowiązują do 17 maja włącznie – informuje kancelaria ITD-PIP.

Obowiązek posiadania deklaracji przez kierowców oraz zgłoszenie kierowców do służby zdrowia został utrzymany do dnia 17 maja włącznie.

W dekrecie zostały również przedstawione wytyczne dla transportu i logistyki dotyczące zapobiegania zakażeniu Covid-19, które w głównej mierze powielają dotychczasowe zasady bezpieczeństwa:

1. Kierowca powinien być wyposażony w maskę oraz rękawiczki. Jeśli to możliwe, kierowcy środków transportu muszą pozostać w swoich pojazdach, jeśli nie posiadają rękawiczek i masek.

2. Pojazd może uzyskać dostęp do miejsca załadunku / rozładunku, nawet jeśli kierowca nie posiada środków ochrony osobistej, pod warunkiem, że nie wysiądzie z pojazdu. Jeżeli kierowca zobowiązany jest wysiąść z pojazdu należy zachować dystans jednego metra od innych osób.

3. W miejscach załadunku / rozładunku należy zadbać o to, aby niezbędne czynności przygotowawcze w celu załadunku / rozładunku towarów oraz przyjęcia / dostarczenia dokumentów odbywały się w sposób, który nie przewiduje bezpośrednich kontaktów. Jeśli jest to niemożliwe należy zachować odstęp jednego metra.

4. Firmy nie mogą umożliwiać osobom postronnym wejścia do zajmowanych pomieszczeń, z wyjątkiem skorzystania z wydzielonych toalet, które powinny być utrzymywane w należytym stanie i zaopatrzone w środki do dezynfekcji rąk.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane