Orlen KolTrans i Unipetrol Doprava zacieśniają współpracę

Orlen KolTrans

Chociaż czeski przewoźnik Unipetrol Doprava należy do PKP Orlen od 2005 r., paliwowy koncern dopiero teraz zdecydował się na rozpoczęcie ścisłej współpracy między nim i polskim przewoźnikiem koncernu – spółką Orlen KolTrans.

Obie spółki – polska i czeska (Orlen Koltrans i Unipetrol Doprava) – specjalizują się w przewozach paliw koleją. Istotną część przewozów stanowią relacje transgraniczne realizowane m.in. z PKN Orlen i Orlen Południe do Unipetrol w Kralupach i Litvionowie oraz w relacjach odwrotnych.

– Spółki posiadają lokomotywy wielosystemowe (pojazdy mogą poruszać się po obu stronach granicy), uznano więc, że trzeba korzystać z nich jak najczęściej. Dzięki temu skraca się czas na samo przekraczanie granicy. W efekcie teraz każdy możliwy pociąg transgraniczny prowadzony jest jedną lokomotywą na całej relacji. Wcześniej trzeba było je wymieniać, a przez to cały transport się wydłużał – czytamy w komunikacje Orlen KolTrans.

Dzięki wykorzystywaniu tych samych lokomotyw przewozy paliw są realizowane szybciej oraz po niższych kosztach. W planach zacieśniania współpracy jest też wzajemne wykorzsytywanie wagonów. Po Polsce mają jeździć wagony, które w danym czasie nie będą wykorzystywane w Czechach.

Kolejnym obszarem współpracy będzie również działalność utrzymania i serwisu wagonów. Orlen KolTrans będzie niebawem gotowa do wykonywania napraw głównych wagonów oraz świadczenia usług mycia cystern w nowoczesnej myjni. Skorzystają z tego również pociągi z Czech.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane