PEKAES rozpoczął przewozy na trasie Polska – Francja

Arch. PEKAES

Przewoźnik drogowy rozwija usługi drobnicowe na międzynarodowych trasach. Po otwarciu w tym roku nowego połączenia z Ukrainą, firma uruchomiła również nowy serwis na trasie Polska-Francja. Na razie trzy-cztery kursy tygodniowo.

PEKAES realizuje swoje plany związane z rozwojem dystrybucji drobnicowej na terenie Europy. Po uruchomieniu przewozów między Polską a Francją, spółka oferuje dystrybucję przesyłek z terminali zlokalizowanych w Paryżu, Strasburgu i Lyonie. Dzięki elektronicznej wymianie danych możliwe jest bieżące śledzenie drogi przesyłek.

– W eksporcie oferujemy obecnie trzy bezpośrednie połączenia w tygodniu, natomiast w imporcie aż cztery. Docelowo planujemy wprowadzić codzienne połączenia do Francji – informuje Marek Tkaczyk, dyrektor Sieci Międzynarodowej PEKAES.

Według danych GUS, Francja należy do głównych partnerów handlowych Polski, zajmując czwartą pozycję na liście najważniejszych rynków eksportowych Polski na świecie. PEKAES najczęściej dostarcza do Francji takie artykuły jak: opakowania, części zamienne do różnego typu urządzeń, zaś do Polski − głównie tzw. artykuły luksusowe, spożywcze oraz urządzenia i osprzęt dla przemysłu.

– Cieszy mnie fakt, że skala naszych operacji międzynarodowych stale rośnie. Grupa PEKAES koncentruje się na rozwoju dystrybucji drobnicowej i przewozów intermodalnych. Możemy sprostać największym wyzwaniom logistycznym i zagwarantować wysokiej jakości serwis, zgodnie z wymogami dotyczącymi magazynowania i transportu towarów, w tym żywności – komentuje Maciej Bachman, prezes zarządu PEKAES.

PEKAES ma 17 partnerów zagranicznych, z którymi obsługuje transport do kluczowych krajów Europy. W ostatnim czasie uruchomiono m.in. trzy codzienne linie obsługujące przewozy pomiędzy Polską a Niemcami, codzienne połączenia drobnicowe z Austrią, Rumunią, Czechami i Słowacją, jak również nowe połączenia ze Szwajcarią, Holandią i Ukrainą. Zwiększono również częstotliwość wyjazdów eksportowych na południe Europy.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane