Pierwszy pociąg Adampolu dotarł z Chin do Gdańska

Adampol

Na terenie terminalu kontenerowego DCT Gdańsk odbyła się inauguracja przybycia do portu intermodalnego pociągu relacji Xi’an – Małaszewicze – Gdańsk. Połączenie o nawie Euro China Train umożliwia szybki transport ładunków z Azji do Wielkiej Brytanii i Skandynawii.

Trasa Euro China Train przebiega przez Terminal Adampol w Małaszewiczach. Pociąg kontenerowy z chińskiego Xi’an będzie kursował regularnie od 2020 r.

– Posiadanie własnego terminalu kolejowego w Małaszewiczach pozwala nam na konsolidację i zabezpieczenie ładunku tak, aby towar dojechał w stanie nienaruszonym do Chin. Dla towarów importowanych z Chin dajemy klientowi możliwość dekonsolidacji ładunku, dzięki czemu klient może zaplanować jak najszybszą i najtańszą dostawę w wybranych przez siebie miejscach – informuje Adampol w komunikacie.

Przedsiębiorstwo liczy, że dzięki własnemu intermodalnemu połączeniu będzie w stanie transportować ładunki z Chin przez Hamburg i Duisburg do Wielkiej Brytanii i Skandynawii – w terminie o 5 dni krótszym niż dotychczas.

Pierwszy skład ECT wyjechał z Xi’an 8 listopada, a do suchego portu w Małaszewiczach dotarł 18 listopada.

Partnerami połączenia są: PKP Cargo Connect, Maersk oraz Langowski-Shipping.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane