Pierwszy pociąg z Chin z częściami dla firmy Amica

Maersk

Pociąg blokowy, którego operatorem była firma A.P. Moller – Maersk wyjechał 27 lutego z chińskiej stacji Xi’an w Hefei, a 8 marca dotarł do terminalu w Małaszewiczach na granicy białorusko-polskiej. W 45 kontenerach przyjechały komponenty dla największego polskiego producenta sprzętu AGD – firmy Amica.

Dawid Kujaczyński, purchasing and operations manager w Amica, opowiada, że firma zdecydowała się korzystać z dostaw z Chin koleją, ponieważ taki transport jest wydajny i szybki oraz nie szkodzi środowisku. Pociąg kursuje zgodnie z rozkładem jazdy.

Skład przewożący 45 kontenerów dotarł do Małaszewicz 8 marca, 10 dni po wyjeździe z Hefei w Chinach. – Kolej zwiększa elastyczność łańcucha dostaw, oferując niezawodny i skalowalny środek transportu. Ten pierwszy pociąg blokowy dla firmy Amica udowadnia, że kolej pozwala osiągnąć konkurencyjne czasy realizacji dostawy, ale zapewnia także klientom możliwość śledzenia trasy ładunku dzięki GPS – komentuje Justyna Barycza, customer experience manager w Maersk.

Amica jest największym polskim producentem sprzętu AGD. Firma jest notowana na GPW. Jej produkty są obecne na rynkach 60 krajów.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane