Pierwszy pociąg z Chin z częściami dla firmy Amica

Maersk

Pociąg blokowy, którego operatorem była firma A.P. Moller – Maersk wyjechał 27 lutego z chińskiej stacji Xi’an w Hefei, a 8 marca dotarł do terminalu w Małaszewiczach na granicy białorusko-polskiej. W 45 kontenerach przyjechały komponenty dla największego polskiego producenta sprzętu AGD – firmy Amica.

Dawid Kujaczyński, purchasing and operations manager w Amica, opowiada, że firma zdecydowała się korzystać z dostaw z Chin koleją, ponieważ taki transport jest wydajny i szybki oraz nie szkodzi środowisku. Pociąg kursuje zgodnie z rozkładem jazdy.

Skład przewożący 45 kontenerów dotarł do Małaszewicz 8 marca, 10 dni po wyjeździe z Hefei w Chinach. – Kolej zwiększa elastyczność łańcucha dostaw, oferując niezawodny i skalowalny środek transportu. Ten pierwszy pociąg blokowy dla firmy Amica udowadnia, że kolej pozwala osiągnąć konkurencyjne czasy realizacji dostawy, ale zapewnia także klientom możliwość śledzenia trasy ładunku dzięki GPS – komentuje Justyna Barycza, customer experience manager w Maersk.

Amica jest największym polskim producentem sprzętu AGD. Firma jest notowana na GPW. Jej produkty są obecne na rynkach 60 krajów.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane