PKP Cargo ma kontrakt za ponad 100 mln zł

Tomasz Kowal

Przewoźnik wygrał kolejny przetarg na przewozy węgla kamiennego dla PGNiG TERMIKA. Szacowana wartość zawieranych umów wyniesie niemal 101,3 mln zł.

PKP Cargo przystąpiło do przetargu, składając ofertę w zakresie trzech części zamówienia. Oferta złożona przez spółkę została wybrana jako najkorzystniejsza i w efekcie przewoźnik przez kolejne dwa lata będzie wozić węgiel do Zakładów PGNiG TERMIKA w łącznej ilości 4,25 mln ton.

Węgiel wożony będzie m.in. z kopalń śląskich (PGG, JSW, Węglokoks Kraj i PG Silesia) oraz z LW Bogdanka, w zwartych składach, w wagonach węglarkach budowy normalnej Ea oraz w wagonach węglarkach budowy specjalnej Fa. Przewozy węgla realizowane będą do Elektrociepłowni Siekierki, Elektrociepłowni Żerań, Ciepłowni Kawęczyn i do Elektrociepłowni Pruszków.

PKP Cargo od lat wykonuje przewozy węgla energetycznego na rzecz PGNiG TERMIKA SA, która jest jednym z kluczowych klientów spółki. Kolejne zawierane umowy są kontynuacją dotychczasowych kontraktów i dobrej wieloletniej współpracy.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane