PKP CARGO obsługuje nowe połączenie z Chinami

PKP Cargo

Dwie spółki z Grupy PKP CARGO: PKP CARGO CONNECT oraz cargo-partner uruchomiły nowe połączenie na trasie Kąty Wrocławskie – Chiny. Pociągi z kontenerami rozpoczynają bieg w terminalu Grupy Schavemaker a następnie przez Małaszewicze kursują do Xi’an, Zhengzhou, Qindao, Chongqing i Chengdu w Chinach.

Pierwszy pociąg w ramach tego projektu wyjechał z terminalu kontenerowego w Kątach Wrocławskich, którego właścicielem i operatorem jest Grupa Schavemaker. Przewidywany czas dostawy ładunku wyniesie od 14 do 18 dni. Stałe połączenie realizowane będzie trzy razy w tygodniu, a każdy skład będzie przewoził 42 kontenery. Na tym odcinku tym PKP CARGO CONNECT odpowiada za obsługę celną, spedycję kolejową, koordynację oraz transport samochodowy. Z kolei cargo-partner, drugi podmiot w tym projekcie, specjalizuje się w tworzeniu łańcuchów dostaw dla różnych gałęzi przemysłu w skali globalnej. Świadczy usługi transportu lotniczego, morskiego, lądowego, a także magazynowania.

– Nowe połączenie pomiędzy terminalem w Kątach Wrocławskich a Chinami to kolejny krok do rozbudowy połączeń operatorskich na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku. Dzięki dobrej współpracy z firmą Cargo Partner świadczymy usługi logistyczne w układzie międzynarodowym – mówi Ivan Ružbacký, prezes PKP CARGO CONNECT.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane