PKP Cargo odnotowało 150 mln zł straty netto

Tomasz Kowal

Narodowy przewoźnik kolejowy przedstawił szacunkowe wyniki finansowe za trzy kwartały (styczeń – wrzesień) 2021 r. Okazuje się, że PKP Cargo odnotowało 153,5 mln zł skonsolidowanej straty netto. Pogarszające się wyniki finansowe spółki były prawdopodobną przyczyną odwołania jej zarządu.

Spółka szacuje (dane te mogą ulec zmianie), że okresie styczeń-wrzesień 2021 r. spółka odnotowała 153,5 mln zł skonsolidowanej straty netto przy 3 145,9 mln zł przychodów z tytułu umów z klientami – poinformował przewoźnik w komunikacie giełdowym. Skonsolidowana EBITDA PKP Cargo wyniosła w omawianym okresie 392,3 mln zł, a EBIT był ujemny i wyniósł -138,4 mln zł. Masa przewiezionych towarów wyniosła 75 mln ton.

Raport grupy PKP Cargo za 9 miesięcy bieżącego roku zostanie opublikowany 24 listopada.

W sierpniu spółka informowała, że zgodnie ze wstępnymi szacunkami, skonsolidowana strata za I półrocze wyniosła prawie 130 mln zł. 19 października rada nadzorcza przewoźnika odwołała cały zarząd PKP Cargo. Przyczyna nie została podana, ale można się domyślać, że za organ nadzorczy nie chciał się biernie przyglądać coraz gorszym wynikom finansowym, zwłaszcza, że wyniki przewozowe wskazywały na poprawę koniunktury.

Podobne wiadomości
Komentarze (1)
  1. Przy takich wynikach wydali majątek na zakup nieczynnej fabryki wagonów, w którą trzeba jeszcze dużo zainwestować, aby ruszyć z produkcją. Ale kto bogatemu zabroni…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane