PKP CARGOTABOR kupił oddział spółki taborowej Alstomu

PKP CARGO

Kolejowy przewoźnik towarowy PKP Cargo poinformował, że należąca do grypy spółka PKP CARGOTABOR podpisała umowę na zakup aktywów likwidowanego oddziału Alstom Pojazdy Szynowe Sp. z o.o. (dawniej: Bombardier Transportation Polska). Wartość transakcji wyniosła 13,5 mln zł netto.

Z komunikatu grupy wynika, że PKP CARGOTABOR jest nabywcą składników majątkowych (materialnych i niematerialnych) likwidowanego oddziału Alstomu w Łodzi. Zakład ten zajmuje się produkcją części, podzespołów, i zespołów aparatury elektrycznej stosowanych w polskich lokomotywach elektrycznych i spalinowych.

„Utrzymanie dotychczasowej produkcji w tym zakładzie leży w interesie Grupy PKP CARGO. Umowa jest bardzo ważna dla Grupy ze względu na zapewnienie dostępności pakietów naprawczych aparatury elektrycznej dla serii lokomotyw użytkowanych przez spółki z Grupy PKP CARGO.  Tym samym Grupa zapewni sobie możliwość dostępności komponentów niezbędnych dla serwisu lokomotyw. Podpisana przez PKP CARGOTABOR umowa ma również ogromne znaczenie z punktu widzenia repolonizacji polskiego przemysłu i utrzymania miejsc pracy” – czytamy w komunikacie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane