Platforma wiertnicza z Polski dotarła do Tanzanii

CEVA Logistics

Firma CEVA Logistics, świadcząc usługi project cargo, zrealizowała duży transport ponadnormatywny dla przemysłu ciężkiego. Na zlecenie przedsiębiorstwa z sektora wierceń lądowych Exalo Drilling (grupa PGNiG), spółka dostarczyła konstrukcję platformy wiertniczej z portu w Gdańsku na afrykańską wyspę Songo Songo u wybrzeży Tanzanii.

CEVA Logistics zarządzała całym procesem dostawy platformy wiertniczej od producentów do klienta w Tanzanii, z wykorzystaniem frachtu morskiego. Operator wyczarterował statek do przewozu 154 elementów platformy wiertniczej, w tym wiertni i części konstrukcji. Łączna waga całego ładunku wyniosła ponad 2 tys. ton a objętość 9 tys. msześc.

Urządzenia zostały przetransportowane z różnych zakładów produkcyjnych w Polsce, Chorwacji oraz Holandii do portu w Gdańsku. Cały proces konsolidacji trwał kilka tygodni i wymagał precyzyjnego zaplanowania oraz koordynacji na każdym etapie transportu. W gdańskim porcie elementy konstrukcji platformy wiertniczej, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu dźwigowego, zostały załadowane na pokład statku i wypłynęły na Tanzanię.

– To była jedna z najbardziej złożonych dostaw ładunków ciężkich, jaką zrealizowaliśmy w ostatnim czasie – mówi Mariusz Rutowicz, dyrektor działu Project Logistics CEVA w Europie Wschodniej. – Doświadczenie w obsłudze przemysłu i know-how naszych zespołów oraz siła i możliwości globalnej sieci logistycznej CEVA mają kluczowe znaczenie dla sprawnej organizacji i dostaw w tego typu projektach – dodaje.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane