Samskip włączył do oferty przewozy lotnicze

Samskip

Holenderski operator logistyczny Samskip realizował do tej pory przewozy drogowe, kolejowe, morskie i śródlądowe. Aktualnie firma poinformowała, że 1 maja w porcie lotniczym Amsterdam – Schiphol uruchomił biuro jej nowy oddział: Samskip Air.

Oferta przewozów lotniczych uzupełni dotychczasowe portfolio usług Samskip. Firma obecnie przewozi już 850 tys. TEU rocznie i wejście z nowy środek transportu było dla niej naturalnym krokiem na drodze rozwoju. Oddziałem Samskip Air kieruje Hans Blauw, który ma 35-letnie doświadczenia w przewozach lotniczych. Pracował m.in. w KLM, Hellman Worldwide, FedEx, TNT i ALM (Aircraft Load Management). W ramach nowych obowiązków Blauw będzie podlegał Monowi Verstegenowi, dyrektorowi generalnemu Freight Forwarding w Samskip Logistics.

CMA CGM AIR CARGO otwiera nowe połączenia

– Dla profesjonalisty z branży logistycznej, okazja udzielenia pomocy Samskip Air w wejściu na rynek przewozów lotniczych była zbyt atrakcyjna, aby się jej nie podjąć. Zadanie to będzie wyzwaniem, szczególnie ze względu na trudną sytuację branży z powodu pandemii – mówi Blauw.

Przed pandemią holenderskie lotniska obsługiwały 1,6 – 1,8 mln ton ładunków. Ok. 93 proc. z nich było obsługiwanych na Schiphol – w porcie określanym jako numer 2 wśród europejskich lotnisk towarowych. – Schiphol to globalna brama dla ładunków odlatujących do Chin, USA, Rosji, na Środkowy Wschód i do Afryki. Lotnisko to zapewnia też Samskip połączenia z multimodalną siecią ciężarówek, pociągów, barek i statków średniego zasięgu – mówi Martijn Tasma, dyrektor Global Forwarding w Samskip Logistics.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane