Sigrid Nikutta nowym prezesem DB Cargo

Deutsche Bahn

Z końcem 2019 r. szefowa Berlińskich Zakładów Komunikacyjnych (BVG) pożegnała się z dotychczasową pracą, w której przez 10 lat odniosła wiele sukcesów. 1 stycznia 2020 r. dr Sigrid Nikutta została członkiem zarządu kolei niemieckich (DB) ds. kolei towarowej i jednocześnie prezesem jednej z największych firm kolejowych w Europie – DB Cargo.

Sprawdziły się zapowiedzi powołania Nikutty do zarządu DB. Dla nowej prezes DB Cargo, jest to wielki come back do kolejowej spółki po latach. Nikutta wróciła do DB, ponieważ dostała od niemieckiego rządu poważne zadanie – naprawić DB Cargo, które dostało finansowej i operacyjnej zadyszki.

Sigrid Nikutta urodziła się 1 kwietnia 1969 r. w Szczytnie. Dorastała w Enger we Wschodniej Westfalii. Studiowała psychologię na Uniwersytecie w Bielefeld. W 2008 r. obroniła doktorat z psychologii na Uniwersytecie Ludwika i Maksymiliana w Monachium.

W 1996 r. Nikutta zaczęła pracę Deutsche Bahn. Zajmowała liczne stanowiska kierownicze w wydziałach zajmujących się kształceniem pracowników. W 2001 roku została menedżerem personalnym w DB Cargo. Później zajmowała się zarządzaniem produkcją w Moguncji. Jej ostatnim stanowiskiem w grupie DB była posada dyrektora ds. produkcji w polskiej spółce zależnej DB Schenker Rail Polska (obecnie DB Cargo Polska) w Zabrzu.

Od października 2010 r. Sigrid Evelyn Nikutta zarządzała BVG. W ciągu dekady otrzymała wiele wyróżnień dla najlepszych menedżerów za dobre wyniki przedsiębiorstwa transportowego. Media informowały, że jest jednym z najlepiej opłacanych menedżerów w Niemczech.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane