Sześć dodatkowych lotów co tydzień z Shenzhen do Lipska

DHL Express

Firma DHL Express, obsługująca międzynarodowe przesyłki lotnicze, uruchomiła nową trasę cargo, łączącą Chiny i rynek europejski. W ten sposób operator zwiększy przepustowość połączeń lotniczych między Azją i Europą. Nową trasę obsługuje spółka AeroLogic.

DHL Express tłumaczy uruchomienie kolejnych samolotów z Chin do Niemiec zapotrzebowaniem ze strony klientów. – Chiny bowiem to główny kierunek, skąd polskie przedsiębiorstwa importują towary. W ubiegłym roku liczba przesyłek z Państwa Środka była o ok. 50% większa niż z USA czy Niemiec – mówi Edwin Osiecki, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży w DHL Express Polska i dodaje, że polskie przedsiębiorstwa najczęściej zamawiają z Chin elektronikę, a także odzież, dobra konsumpcyjne, części do aut, sprzęt budowlany i urządzenia medyczne. – W samym 2021 roku import sprzętu elektronicznego z rynku chińskiego do Polski wzrósł aż o 66% w porównaniu do 2020 r. – informuje Osiecki.

Nowa trasa jest obsługiwana przez AeroLogic GmbH, towarową linię lotniczą założoną wspólnie przez DHL Aviation i Lufthansę Cargo. Spółka planuje sześć dodatkowych lotów tygodniowo w obie strony, które mają się odbywać z lotniska w Shenzhen (Chiny) do Lipska w Niemczech przez Dehli w Indiach. Połączenie będzie realizowane na pokładzie Boeinga 777F.

Frachtowce należące do DHL charakteryzują się większą wydajnością w porównaniu do swoich poprzedników oraz spełniają najnowocześniejsze normy w zakresie zrównoważonego rozwoju lotnictwa. Nowe połączenia na trasie Europa-Chiny zwiększą przepustowość transportu towarów drogą lotniczą o ponad 500 ton.

W październiku ubiegłego roku DHL Express uruchomił również trasę z Shenzhen do Los Angeles. Obecnie DHL Express obsługuje łącznie już ponad 30 lotów tygodniowo z Shenzhen Gateway.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane