Szwajcaria wspiera transport podczas kryzysu

Hupac

Kryzys spowodowany epidemią koronawirusa ma negatywne skutki dla szwajcarskiego systemu transportowego, dlatego Rada Federalna wprowadza „Pilną ustawę o wsparciu transportu publicznego w czasie kryzysu Covid-19”. W ten sposób zapewniono wsparcie dla publicznego transportu zbiorowego, kolejowego transportu towarów, transportu intermodalnego oraz dla infrastruktury transalpejskiej.

Zapewnione z federalnego budżetu 70 mln CFH (330 mln zł) pokryje część strat i pomoże zapewnić firmom utrzymanie usług w czasie kryzysu. Niemniej jednak znaczna część strat zostanie poniesiona przez same odnośne przedsiębiorstwa.

Jedną z firma, która z zadowoleniem odebrała informację o udzielonej pomocy jest Hupac. Przedsiębiorstwo informuje, że podczas kryzysu wolumen przewożonych ładunków na kolei spadł o 40 proc. Odczuli to także operatorzy intermodalni.

– Hupac z zadowoleniem przyjmuje to wsparcie finansowe zgodne z ustawą o transporcie towarowym w celu zapewnienia zrównoważonej oferty transportu towarowego. Fundusze te w znaczący sposób przyczynią się do zapewnienia firmom możliwości dalszego dostarczania usług. Szwajcarska polityka przesuwania ładunków z transportu drogowego na kolejowy nie ulegnie znacznemu pogorszeniu z powodu epidemii Covid-19 – informuje firma w komunikacie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane