Trans Polonia zarabia na zagranicy

Trans Polonia

W styczniu 2022 r. Grupa Kapitałowa Trans Polonia zanotowała znaczący wzrost udziału transportu zagranicznego: przekroczył on próg 80 proc., co stanowi dla firmy nowy rekord w tym obszarze. Przyczyniło się do tego przejęcie pod koniec 2021 r. belgijskiego przewoźnika J. Deckers.

Trans Polonia rozwija przewozy zagraniczne w ramach przyjętej strategii. – Spółka regularnie wprowadza nowe działania w tym zakresie, a rekordowy udział eksportu usług w pierwszym miesiącu bieżącego roku jest dowodem na to, że starania te odnoszą zamierzony skutek – mówi Dariusz Cegielski, prezes Trans Polonia.

Wzrost przewozów poza Polską Trans Polonia zawdzięcza kilku czynnikom. Firma w 2017 r. podjęła się działań rozwojowych, które pozwalają na wzrost organiczny. Były to inwestycje w tabor i w narzędzia IT. TPG aktualnie dysponuje 430 jednostkami transportowymi do przewozu płynnych chemikaliów, paliw, mas bitumicznych i produktów spożywczych.

Nie bez znaczenia było też włączenie pod koniec 2021 roku, do struktur Grupy belgijskiej spółki J. Deckers & Zn NV, dzięki której TPG dociera do klientów z kluczowego dla europejskiego rynku chemicznego obszaru portów ARA (Amsterdam, Rotterdam, Antwerpia). Deckers jest spółką transportową o ponad 50-letniej historii specjalizującą się w transporcie płynnych ładunków chemicznych na terenie Europy Zachodniej. Do Grupy Trans Polonia wniósł tabor 30 zestawów transportowych do przewozu produktów chemicznych oraz nowoczesną bazę transportową z zapleczem serwisowym oraz specjalistyczną myjnią.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane