Turecki sprzęt AGD dociera do Polski koleją

Pixabay

Wiosną PKP CARGO CONNECT nawiązało współpracę z firmą Logitrans w sprawie nowego połączenia operatorskiego na trasie Polska – Turcja. Turecki operator logistyczny zachęca lokalnych eksporterów do korzystania z nowej oferty dostaw do Polski. Jedną z pierwszych firm, która zamówiła dostawy do naszego kraju był Arcelik – producent sprzętu AGD, znanego w Europie pod marką Beko.

Turecki Logitrans Logistics we współpracy z PKP CARGO CONNECT uruchamia pociąg o nazwie LogiTrain, który w każdy piątek odjeżdża ze stacji Stambułu Halkalı do Gliwic. Jego przejazd do celu zajmuje 6 dni. – Dzięki tej usłudze oferujemy stały czas transportu, co eliminuje ewentualne opóźnienia w dostawach. Przewozy ładunków koleją do Polski pozwalają też uniknąć wielu problemów, jak wypadki na drogach czy korki na przejściach granicznych – tak Logitrans zachęca do korzystania z oferty LogiTrain.

Pierwszy transport między Turcją i Polską zrealizowano dla firmy Arcelik, producenta sprzętu AGD, sprzedawanego pod wieloma markami. W Europie popularną marką Arcelik jest Beko. Przy tym transporcie Logitrans współpracował z firmą ZER, która zajmuje się zakupami i zarządzaniem łańcuchem dostaw.

W ramach usługi LogiTrain Logitrans i jego partner czyli grupa PKP CARGO świadczą usługi door-to-door do Niemiec, Czech, Polski i na Słowację. Turcy zachęcają krajowe podmioty do korzystania z przewozów do Polski, argumentując, że jeden pociąg zabiera tyle ładunków, co 36 ciężarówek, a dzięki temu można oszczędzić 50 500 litrów oleju napędowego i zapobiec emisji dwutlenku węgla o wadze 133 825 kg.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane