TX Logistik włączy JadeWeserPort do siatki połączeń

TX Logistik, Samy Greve

Niemiecki przewoźnik kolejowy TX Logistik, należący do włoskiej Grupy Mercitalia, poinformował, że włączy głębokowodny port morski JadeWeserPort w Wilhelmshaven nad Morzem Północnym do siatki swoich połączeń.

Zgodnie z planem pociągi TX Logistik zaczną kursować do terminali w JadeWeserPort w połowie stycznia 2023 r. W pierwszej kolejności połączenia z Wilhelmshaven doczekają się terminale kolejowe w Norymberdze i Kornwestheim. Pociągi z kolejnych niemieckich terminali zaczną dojeżdżać do głębokowodnego portu w połowie 2023 r.

Operator kolejowy zapowiada, że dzięki nowym stałym połączeniom do portu, spodziewa się wzrostu wolumenu przewożonych ładunków. Wzrost ten nastąpi, kiedy niemiecka firma żeglugowa Hapag-Lloyd uruchomi nowe połączenia kontenerowe z JadeWeserPort do Azji w ramach sojuszu THE Alliance. Hapag Lloyd jest jednym z udziałowców dwóch terminali przeładunkowych w Wilhelmshaven, ponieważ wiąże z niemieckim portem głębokowodnym duże nadzieje.

Istotnym warunkiem dla uruchomienia nowego połączenia jest dla TX Logistik dwutorowa i w pełni zelektryfikowana linia kolejowa między Oldenburgiem a Wilhelmshaven. Do końca 2022 r. powinny zakończyć się prace budowlane przy tej prawie 70-km trasie. Dzięki jej otwarciu poprawi się dostępność transportowa JadeWeserPort dla przewoźników kolejowych.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane