Tysiące kierowców utknęło na granicy brytyjsko-francuskiej

YouTube

W nocy ze wtorku na środę Francja częściowo przywróciła możliwość wjazdu na swój teren z Wielkiej Brytanii, ale to nie rozładowało olbrzymiej kolejki ciężarówek i samochodów dostawczych na granicach. Wielu kierowców będzie musiało spędzić święta Bożego Narodzenia na parkingach.

Francja nie wpuszcza na swoje terytorium żadnych przybyszy z Wielkiej Brytanii w obawie przed rozprzestrzenieniem nowej odmiany koronawirusa. Władze Francji porozumiały się z brytyjskim rządem w sprawie przetestowania na COVID-19 kierowców wjeżdżających na kontynent. Trwają przygotowania do uruchomienia mobilnych punktów testowania w Dover, gdzie jest port promowy oraz wjazd do tunelu pod kanałem La Manche.

Jeden z polskich kierowców relacjonuje swój pobyt w Dover na antenie TVN24. Twierdzi, że do wykonywania testów miało być oddelegowane wojsko, ale nie dojechało. – Tu jest jeden wielki chaos – powiedział stojąc pod Dover od 40 godzin.

Do kierowców starają się dotrzeć z pomocą humanitarną organizacje dobroczynne, w tym Armia Zbawienia. Według BBC na granicy w Kent kierowcy dostali już posiłki.

O pomoc dla polskich kierowców apelował szef związku Transport i Logistyka Polska.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane