Unifeeder wprowadza multimodalne przewozy morskie

Unifeeder

Duński przewoźnik morski ogłosił zamiar uruchomienia od sierpnia ośmiu połączeń tygodniowo na trasach między Szwecją oraz portami w Polsce, Niemczech, Rosji i Wielkiej Brytanii. Nowa oferta opiera się na przewozach multimodalnych: rejsach na krótkich trasach międzynarodowych oraz rozwożeniu kontenerów mniejszymi statkami do portów lokalnych.

Oferta częstych rejsów łączących Szwecję z innymi krajami basenu Morza Bałtyckiego oraz Wielką Brytanią, połączona z ofertą przewozów feederowych, a także lądowych – kolejowych, pozwoli szwedzkim eksporterom dotrzeć z towarami na międzynarodowe rynki.

– Jesteśmy dumni z tego, że oferujemy Szwedom nowe usługi. Cechują je krótkie terminy dostawy, niskie koszty transportu oraz poszanowanie dla środowiska naturalnego – komentuje Timm Niebergall, dyrektor Unifeeder Shortsea.

Przewoźnik uważa, że Szwecja, z jej uzależnieniem od eksportu i transportu drogowego, ma potencjał w kwestii optymalizacji przepływów towarów. Przedsiębiorstwa produkcyjne coraz częściej szukają nowych środków przewozu swoich produktów. Tendencją jest też przekierowywania ładunków (spaletyzowanych) z ciężarówek na kolej i transport morski.

W ramach nowej oferty, Unifeeder świadczyć będzie zintegrowane przewozy: feederowe (transport ładunków między portami regionu) oraz przewozy morskie na krótkie dystanse (shortsea). Magnus Grimhed, dyrektor sprzedaży szwedzkiego Portu Norrköping, jest zdania, że taka oferta nie tylko wpisuje się w politykę zdejmowania ładunków z dróg i przekierowania ich na transport morski, ale jest przykładem realizowania założeń tej polityki.

– Według mojej wiedzy, wprowadzone przewozy hybrydowe, czyli na krótkich dystansach, połączone z przewozami feederowymi, to pierwsza w rejonie morza Bałtyckiego oferta służąca rynkowi szwedzkiemu. Z biznesowego punktu widzenia może okazać się przełomowa – twierdzi Magnus Grimhed.

10 sierpnia Unifeeder uruchomi pierwszy kurs kontenerowca z polskich portów do portów na wschodzie Szwecji. Statek zostanie załadowany w Gdańsku, a następną partię kontenerów zabierze na pokład w Gdyni.

Unifeeder A/S jest firmą logistyczną z międzynarodowym kapitałem z siedzibą w Aarhus w Danii. Firma ma biura w 14 krajach. Polski oddział firmy Unifeeder znajduje się w Gdyni.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane