Viasea skieruje większe statki na trasę z Polski do WB

Viasea Shipping

Norweski przewoźnik morski Viasea Shipping poinformował o wprowadzanych zmianach w swojej ofercie w 2023 roku. Firma zwiększy pojemność statków, obsłuży londyński Thamesport na południu Wielkiej Brytanii oraz wprowadzi nowy szlak z Niderlandów do Oslo.

Viasea podkreśla, że południowe porty Wielkiej Brytanii mają duże znacznie dla wymiany handlowej tego kraju z UE. Wprowadzenie do siatki połączeń Thamesport ma pomóc nadawcom i odbiorcom ładunków w zmniejszeniu ich zależności od mocno zatłoczonych tras na kanale La Manche. Statek z Londynu będzie docierał do holenderskiego Moerdijk, skład ładunki będą dystrybuowane do odbiorców w krajach Beneluksu.

Norweska linia żeglugowa poinformowała tak, że do portów w Polsce i Litwie będą zawijały statki o większej pojemności niż dotychczas. Dzięki temu eksporterzy wyślą więcej ładunków do Wielkiej Brytanii i Norwegii.

Z kolei z portu Moerdijk w Holandii dwa razy w tygodniu (w poniedziałki i środy) statki będą wypływały do Oslo.

Połączenie będzie obsługiwane przez nowy statek kontenerowy zaprojektowany z myślą o kontenerach 45-stopowych typu high-cude do przewożenia palet. Tego typu kontenery mają taką samą pojemność jak naczepy 13,6 m.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane