Włochy: nowa aktualizacja deklaracji dla kierowców

francescoronge, Pixabay

Od 14 kwietnia na terenie Włoch każdy kierowca jest zobowiązany do posiadania przy sobie wypełnionej deklaracji oraz rejestracji we włoskiej służbie zdrowia. Deklaracja, która początkowo została opublikowana przez Włochów 4 maja znowu uległa zmianie!

Kancelaria transportowa ITD-PIP przypomina: kierowcy, przed wjazdem do Włoch, zobowiązani są posiadać wypełnioną deklarację oraz dodatkowo dokonać rejestracji deklaracji we włoskiej służbie zdrowia. Ponadto, kierowcy dokonujący załadunku lub rozładunku na terytorium Włoch nie będą mogli przebywać w tym kraju dłużej niż 72h (w szczególnych przypadkach możliwe jest wydłużenie pobytu o 48h). W przypadku tranzytu deklaracja jest ważna maksymalnie przez 24 godziny po wjeździe na terytorium Włoch (w szczególnych przypadkach możliwe jest przedłużenie pobytu o kolejne 12 godzin).

– W przypadku przedłużonego pobytu w szczególnych przypadkach, należy złożyć kolejną deklarację. Brak zastosowania się do obostrzeń będzie skutkowało nałożeniem kary pieniężnej – komentuje Mariusz Hendzel, ekspert Kancelarii Transportowej ITD-PIP.

Wzór nowego wypełnionego formularza wraz z dokładnym tłumaczeniem na język polski oraz danymi kontaktowymi do poszczególnych jednostek włoskiej służby zdrowia

Za naruszenie nowych restrykcji grozi kara w wysokości 650 euro.

Taki stan prawny będzie obowiązywał do dnia 17 maja 2020 r.

  1. Deklaracja

Przed wjazdem na teren Włoch kierowca zobowiązany jest wypełnić deklarację, podając następujące informacje:

– dane osobowe;

– dokument identyfikacyjny, jego numer, podmiot wydający, okres ważności;

– miejsce przekroczenia granicy oraz datę i czas przekroczenia granicy;

– cel podróży do Włoch;

– imię i nazwisko osoby wypełniającej oraz podpis.

2. Zgłoszenie kierowcy do włoskiej Służby Zdrowia

Kierowcy, przed wjazdem na teren Włoch, muszą zostać zarejestrowani we właściwej służbie zdrowia. Rejestracja ta musi zostać powtórzona przy każdym wjeździe. W pliku przedstawiamy aktualny wykaz jednostek ASL, który również uległ zmianie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane