Z powodu kryzysu MAN przewozi ciężarówki koleją

MAN Polska

Dobiega końca rozbudowa fabryki pojazdów MAN Trucks w Niepołomicach (woj. małopolskie). Tymczasem firma MAN Polska poinformowała, że część ciężarówek opuszcza zakład po torach. Pierwszym pociągiem, który wyruszył z Niepołomic 3 czerwca 2023 r., wyjechało 59 ciągników siodłowych.

Firma MAN Polska tłumaczy, że decyzja o transportowaniu pojazdów koleją zapadła w związku z: kryzysem na rynku półprzewodników, wojną w Ukrainie oraz niedoborem kierowców. Pierwszy pociąg z 59 ciężarówkami na platformach wyruszył z zakładu w Niepołomicach 3 marca.

– Obecnie każdego tygodnia ze stacji znajdującej się w pobliżu naszego zakładu wyjeżdżają dwa transporty z pojazdami MAN. Transport kolejowy to nie tylko korzyści dla naszych klientów, którzy szybciej otrzymują zamówione pojazdy, ale także dla środowiska. Pociągi towarowe emitują bowiem nawet 80 proc. mniej CO2 na tonokilometr, niż pojazdy ciężarowe. Ze względu na liczne zalety, będziemy wykorzystywać kolej do transportu gotowych ciężarówek tak często, jak będzie to możliwe – poinformowała firma w mediach społecznościowych.

Trwa rozbudowa zakładu w Niepołomicach, która pozwoli zwiększyć produkcję ciężarówek. MAN przeznacza na ten cel MAN 130 mln euro. Jednym z ostatnich budynków, który ostatnio został oddany do użytku jest kantyna zakładowa, która obsłuży jednocześnie 400 osób.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane