Zmiany w zarządzie DB Cargo Polska

DB Cargo Polska

Przewoźnik kolejowy DB Cargo Polska poinformował, że do zarządu spółki od 1 października dołączą dwie osoby: Anna Sojka zostanie członkiem zarządu ds. personalnych, a Michał Batko członkiem zarządu ds. produkcji. Zastąpią na tych stanowiskach Tamarę Staniewską i Roberta Nowakowskiego.

Decyzję o powołaniu nowych osób do zarządu podjęła rada nadzorcza DB Cargo Polska.

Według życiorysów nowych menedżerów spółki, opublikowanych przez przewoźnika, Anna Sojka ma duże doświadczenie i wiedzę z zakresu HR oraz komunikacji korporacyjnej. Pełniąc wcześniej w DB Cargo Polska funkcje dyrektora zarządzania zasobami ludzkimi odpowiadała za rozwój zawodowy pracowników i kształtowanie kultury organizacyjnej firmy. Od stycznia 2022 roku objęła funkcję dyrektora biura zarządu, transformacji i cyfryzacji, gdzie odpowiada za kształtowanie strategii oraz za komunikację korporacyjną.

Michał Batko zajmował kierownicze stanowiska w spółkach należących do Grupy DB Cargo Polska, a w 2015 roku objął stanowisko prezesa spółki Infra SILESIA. Od roku 2018 pełni funkcję dyrektora zarządzania, produkcji i utrzymania taboru kolejowego, w ramach której odpowiadał za serwis taboru, wspierał innowacje oraz rozwijał modernizację i produkcję taboru kolejowego.

Robert Nowakowski odszedł z DB Cargo Polska aby pokierować polskim oddziałem firmy leasingowej Railpool.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane