InnoTrans 2022

20 wrz 2022 - 23 wrz 2022
Berlin, Niemcy

Trzynasta edycja światowych targów techniki transportu i mobilności InnoTrans odbędzie się w dniach 20-23 września 2022 r. InnoTrans to największa w Europie wystawa techniki kolejowej odbywająca się regularnie co dwa lata w Berlinie na terenie należącym do jej organizatora – Messe Berlin. Targom towarzyszy prezentacja taboru kolejowego ustawionego na torach o długości 3500 m.

Messe Berlin informuje, że już na początku 2022 wystawcy zarezerwowali 98 proc. powierzchni wystawienniczej. – Utrzymujący się wysoki popyt pokazuje, że po długim czasie branża mobilności jest chętna, aby ponownie spotkać się na globalnej platformie branżowej we wrześniu 2022 r. – mówi Kerstin Schulz, Dyrektor targów InnoTrans.

Wystawcy zaprezentują swoje innowacje we wszystkich 42 halach centrum targowego na powierzchni 108 000 mkw. w segmentach Railway Technology (Technika Kolejowa), Railway Infrastructure (Infrastruktura Kolejowa), Public Transport (Transport Publiczny), Interiors (Wyposażenie Wnętrz) i Tunnel Construction (Budowa Tuneli).

Nowością jest powierzchnia wystawiennicza Mobility+ (Mobilność+) w ramach segmentu Public Transport (Transport Publiczny). W ten sposób targi InnoTrans zwracają się w szczególności do dostawców dodatkowych usług w zakresie mobilności. W tej strefie specjalnej zarejestrowanych jest obecnie 18 wystawców, w tym takie firmy jak: ioki, Mobimeo, Optibus, Door2Door, Better Mobility, CleverShuttle.

Międzynarodowa reprezentacja wystawców jest równie liczna jak na targach w 2018 r. i wynosi 64 procent z 57 krajów. Stowarzyszenia z kraju i zagranicy prezentują siłę gospodarczą branży we własnych krajach, jak Swissrail (Szwajcaria), MAFEX (Hiszpania), JORSA (Japonia), ARIA (RPA), CAMET (Chiny), CRIDA (Tajwan), KORSIA (Korea) i ALAF (Argentyna). Po raz pierwszy reprezentowane jest również International Monorail Association, stowarzyszenie działające na rzecz rozwoju światowego sektora kolei jednoszynowej. Ponadto na wspólnym stoisku (Zeleros Hyperloop i Hardt Hyperloop) zaprezentowane zostaną najnowsze osiągnięcia w dziedzinie Hyperloop, ultraszybkiego naziemnego systemu transportu pasażerskiego i towarowego.

Inne wydarzenia

Transport Logistic 2023

09 maj 2023
Monachium, Niemcy

Air Cargo Europe 2023

09 maj 2023
Monachium

ColdChain Poland

18 kw. 2023
Warszawa